Masz przed sobą możliwość zamówienia usługi cięcia stali konstrukcyjnej. Nasza firma, Rafann działa na polskim rynku od 2002 roku. Ogromne doświadczenie i zapał w wykonywaniu naszej pracy pozwalają skończyć nawet najbardziej wymagające zlecenia. Przychodząc do nas masz pewność, że to co nam zlecisz zostanie dla Ciebie wykonane szybko i z należytą dokładnością.
W siedzibie na Jastrzębiej w Łowiczu tniemy stal konstrukcyjną na dwa sposoby:
Stal do 25 mm grubości laserowo, na wycinarce firmy Amada o mocy 4kW.
Stal od 25 mm grubości do 100 mm na ręcznej wycinarce plazmowej.
Przede wszystkim zajmujemy się dużymi projektami, takimi jak budowa hal stalowych pod klucz. Jesteśmy jednak w stanie podjąć się każdego zadania.
Dlaczego warto zainteresować się stalą konstrukcyjną? Wybór stali konstrukcyjnej jako materiału budowlanego przy wznoszeniu szkieletu budynku, przynosi ze sobą wiele korzyści:
Szybkość Wznoszenia Być może inne materiały pozwolą na wcześniejsze rozpoczęcie pracy na miejscu budowy, jednak szybkość projektowania, produkcji i wznoszenia konstrukcji stalowej sprawi, że szkielet zostanie postawiony szybciej od innych elementów.
Stal zawdzięcza swoje właściwości mechaniczne składowi chemicznemu, obróbce cieplnej oraz innym procesom produkcyjnym. Podczas gdy głównym składnikiem stali jest żelazo, dodanie bardzo małych ilości innych pierwiastków może mieć znaczący wpływ na właściwości stali.
Wytrzymałość stali może zostać zwiększona poprzez dodanie takich stopów jak stop manganu, wanadu lub niobu. Niestety stopy te w nadmiarze mogą negatywnie wpłynąć na inne właściwości stali, takie jak plastyczność, twardość czy spawalność.
Tnąc stal trzeba mieć na uwadze to jaki rodzaj stali aktualnie tniemy oraz jak reaguje on na daną metodę cięcia. Znajomość reakcji chemicznych jakie zachodzą przy cięciu danej stali jest kluczowa, aby nie dobrać złego gazu i nie zaszkodzić ciętej stali.
Usługę cięcia stali konstrukcyjnej wykonujemy z materiału powierzonego lub z materiału z naszego składu magazynowego.
Zapytanie na cięcie stali konstrukcyjnej powinno zawierać
rysunek techniczny w formie pliku DXF bądź DWG zapisany w zgodności z możliwie jak najstarszą wersją AUTO CAD (najlepiej 2000)
w przypadku rysunków z programu COREL konieczne będzie zapisanie rysunku do jednego z podanych powyżej formatów.
dokumentację należy przygotować w taki sposób żeby w pojedynczym pliku zawarty był szkic tylko jednego detalu.
na rysunku powinna znajdować się informacja odnośnie materiału, z którego ma być wykonany detal (gatunek, grubość oraz ewentualnie rodzaj wykończenia powierzchni blachy) a także ilość sztuk danego detalu, jaką chcieliby Państwo wykonać.
podane powyżej informacje mogą być również zawarte w nazwie pliku np.symbol DETAL1_szt4=8cz będzie oznaczał iż dany detal należy wykonać z blachy czarnej 8mm i w ilości 4 szt (inne materiały: nierdzewka=>ko, aluminium=>al, ocynk=>oc)
jeśli nie dysponują Państwo dokumentacją elektroniczną możemy przygotować wycenę na bazie dokładnie zwymiarowanych rysunków technicznych